niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCentrum Praw Kobiet edukuje na temat równości w związkach

Centrum Praw Kobiet edukuje na temat równości w związkach

Centrum Praw Kobiet ruszyło z nową edukacyjną kampanią „Równe związki”. Akcja, przygotowana we współpracy z agencją Dziadek do orzechów, ma uczyć młodych ludzi o równości w relacjach.

Kampania „Równe związki” ma formę internetowego kursu, który skierowany jest do osób młodych, nastolatków i wszystkich, którzy wchodzą w pierwsze relacje intymne. Jego celem jest przygotowanie do życia w związku, w którym obie strony mają takie same prawa i wzajemnie się szanują. „Wiemy, że przemoc domowa zaczyna się na długo przed tym, zanim stworzymy dom” – zaznaczają organizatorzy akcji. Podkreślają, że kampania na nauczyć nastolatków dostrzegania niepokojących sygnałów, które mogą prowadzić do przemocy. Jak określają – kurs to „nowatorskie podejście do nauk przedmałżeńskich i kursów podrywania”.

Kampania rozpoczęła się 2 sierpnia 2021 roku, kiedy to opublikowano pierwszy odcinek. Projekt składa się z ośmiu kilkuminutowych odcinków, z których każdy jest prowadzony przez inną ekspertkę. W kampanii udział biorą aktywistki, psycholożki i seksuolożki, m.in. Maja Staśko, Martyna Kaczmarek, Natalia Skoczylas, Hania Sywula, Magda Nowacka i Kasia Mecinski. Każda lekcja poświęcona jest innemu etapowi związku.

Filmowe lekcje będą publikowane na stronie internetowej kampanii, a także na YouTubie Centrum Praw Kobiet i jego profilach na Facebooku i Instagramie.

Działania obejmą także reklamy w mediach społecznościowych, w tym na TikToku. Będą one skierowane zarówno do młodych ludzi, jak i nauczycieli. Kampania potrwa do 20 września 2021 – wtedy pojawi się ostatni odcinek.

Kampanię dla CPK przygotowała agencja Dziadek do orzechów, która odpowiadała za landing page kursu, plan komunikacji oraz warstwę graficzną. Agencja opracowała koncepcję poszczególnych odcinków i była odpowiedzialna za dobór influencerów, którzy wystąpili w kursie. Dodatkowe wsparcie zapewnił dom mediowy Czarna Owca oraz dom produkcyjny MAKATA. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj