.

 

Chiny zleciły urzędnikom sprawdzenie treści na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych

dodano: 
04.01.2019
komentarzy: 
0

Portal onet.pl poinformował, że Chińska Rada Państwowa, która jest odpowiednikiem rządu, zaleciła instytucjom centralnym zajęcie się ich wizerunkiem w mediach społecznościowych. Jak informuje źródło, z portali mają zniknąć wszelkie komentarze, które mogą negatywnie wpłynąć na odbiór tych instytucji.

Jak czytamy dalej, rząd chiński uważa, że niewłaściwe zarządzanie oficjalnymi stronami urzędów w mediach społecznościowych może przyczynić się do spadku zaufania społeczeństwa do władzy.

W celu polepszenia wizerunku instytucji urzędnicy otrzymali od rządu polecenie, aby przejrzeli wszystkie wpisy oraz komentarze zamieszczone na oficjalnych kontach oraz usunęli profile, które zostały automatycznie utworzone przez programy jedynie w celu zwiększenia liczby obserwatorów – pisze portal.

Onet.pl dodaje, że Chińska Rada Państwowa przez aktywność w mediach społecznościowych chce dotrzeć do osób młodych. Źródło pisze także, że chińskie urzędy posiadają już swoje konta na platformach takich jak WeChat czy azjatycki odpowiednik Twittera – Weibo. (pm)

Źródło:

onet.pl, Chiny każą urzędnikom „posprzątać” media społecznościowe, 29.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin