sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCNN: FIFA odmówiła Zełenskiemu przemówienia przed finałem mundialu

CNN: FIFA odmówiła Zełenskiemu przemówienia przed finałem mundialu

Prośba prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o wystąpienie z przesłaniem o pokój przed finałem mundialu, który odbędzie się w niedzielę 18 grudnia 2022 roku, została odrzucona przez FIFA – informuje CNN, powołując się na swoje źródła.

Według źródła, biuro Zełenskiego poprosiło Międzynarodową Federację Piłki Nożnej o możliwość wystąpienia przed finałem mundialu, który odbędzie się w Dosze. CNN podaje, że strona ukraińska była zaskoczona odmową. „Myśleliśmy, że FIFA chce wykorzystać swoją platformę dla większego dobra” – źródło cytuje słowa swojego rozmówcy.

Jak czytamy, Ukraina chciała, by prezydent wygłosił przemówienie w formie wideo, nie wiadomo jednak, czy Zełenski miałby wystąpić na żywo, czy przemówienie zostałoby nagrane wcześniej.

Dowiadujemy się także, że rozmowy między Ukrainą a organizacją sportową nadal trwają. CNN podaje, że skontaktowało się z FIFA w celu uzyskania komentarza, ale organizacja nie odpowiedziała natychmiast.

Dalej czytamy także, że prośba Zełenskiego nie jest zaskakująca, bowiem władze Ukrainy już wcześniej starały się wykorzystać najważniejsze światowe wydarzenia do zwrócenia uwagi świata na wojnę w Ukrainie. Źródło przypomina m.in., że Zełenski pojawiał się za pośrednictwem łącza wideo na wydarzeniach takich jak szczyt grupy G20, Grammy i Festiwal Filmowy w Cannes. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj