niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDlaczego drony są awesome?

Dlaczego drony są awesome?

Drony to nasza przyszłość, ale też teraźniejszość. Wykorzystywane są między innymi do badań naukowych oraz w szeroko pojętym marketingu. Tak naprawdę każdy z nas kiedyś widział drona, ale czy jesteśmy świadomi ich możliwości? Poniżej kilka przykładów kreatywnego użycia tych niecodziennych urządzeń.

Drony posiadają bardzo szeroki wachlarz możliwości. Tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Jedną z pierwszym firm, które zainteresowały się użyciem dronów na szeroką skalę był nie kto inny, tylko firma Amazon. Te latające urządzenia zostały wykorzystane jako forma doręczania przesyłek! Celem było dostarczenie paczki do kupującego w ciągu 30 minut od naciśnięcia przycisku „Kupuj”. W erze, kiedy żyjemy szybko i liczymy, że oferowane usługi będą spełniać nasze, nawet najbardziej wymagające oczekiwania, takie rozwiązanie jest niezwykle innowacyjne i przyszłościowe. Zobaczcie krótki film na ten temat .

Więcej informacji na http://mashable.com/ i http://www.marketingmagazine.co.uk.

Kolejnym ciekawym projektem z wykorzystaniem dronów jest aplikacja „Follow me” pozwalająca na śledzenie KAŻDEGO twojego ruchu. Jak to możliwe? Zapraszam do zajrzenia na stronę. Niestety, usługa nie jest dostępna na rynku polskim. Miejmy nareszcie, że niedługo ulegnie to zmianie. W międzyczasie obejrzyjcie reklamę.

Więcej znajdziecie na http://motherboard.vice.com.

Możliwości wykorzystania dronów jest mnóstwo. Doskonałym pomysłem są AirDog i zastosowanie ich do nagrywania wydarzeń sportowych. Dzięki szerokiej perspektywie ulubiony mecz piłki nożnej czy zawody będziemy oglądać z jeszcze większą przyjemnością. W połączeniu z popularną kamerą Go Pro i odpowiednią aplikacją można zdziałać prawdziwe cuda! Oto przykład:

Drony mogą służyć także jako nośnik produktów danej marki. Dostarczenie we wskazane miejsce połączone z zaskoczeniem odbierających gwarantowane! Zobaczcie, w jaki sposób zrobił to Red Bull:

Więcej na http://sky-pictures.org/

Podobnych przykładów jest więcej. Sprite wykorzystał drony do dostarczenia odpoczywającym na plaży ludziom zimnych puszek z napojem. Genialne w swojej prostocie. Kto z nas nie chciałbym dostać takiego upominku. Zwróćcie uwagę na reakcję ludzi. Jeśli chcesz poczytać o tej akcji, zapraszam na stronę.

Drony mogą służyć także do przenoszenia banerów reklamowych. Wykorzystali to pomysłodawcy start upu DroneCast http://www.dronecast.us/. Niestety firma została zamknięta z powodu zastrzeżeń co do legalności działań, ale sam pomysł jest zdecydowanie wart zobaczenia.

Źródło

A co wyjdzie, jeśli połączymy Google Map i You Tube? TravelbyDrone! Na dedykowanej stronie http://www.travelbydrone.com/ możecie zobaczyć miejsce, sfotografowane przez obecnego tam drona. Platforma połączona jest z Facebookiem, Twitterem i Google+. Szczegóły całego przedsięwzięcia na http://mashable.com/2014/06/14/drone-map/
Źródło

Jeśli natomiast jesteś już szczęśliwym posiadaczem drona i chcesz pokazać swoje zdjęcia i filmy innym to możesz to zrobić na przykład na stronie. Do wyboru kilka kategorii oraz wiele inspiracji. Portal jest połączony z Facebookiem, Twitterem, Pinterestem.

Swoje miejsce drony znalazły także w social media! Poznajcie profil Dronie na Twitterze, gdzie można oglądać video relacje ze słynnego Cannes Lions. Gorąco zachęcam do zajrzenia na konto! Filmy zdecydowanie mają swój wyjątkowy klimat. Co ciekawe zostały umieszczone także w coraz popularniejszej aplikacji Vine.

Jednak najciekawszym pomysłem, biorąc pod uwagę obecne trendy i nowości, jest powiązanie drona z okularami Oculus. Dzięki specjalnie zaprojektowanym okularom możemy na bieżąco śledzić trasę drona, a tym samym zwiedzać świat bez wychodzenia kilka metrów od domu. Nasuwa się myśl, że może to być nowoczesna forma komunikacji, zamiast tradycyjnych wizyt towarzyskich:) Zobaczcie video na ten temat:

Na sam koniec coś wyjątkowego, czyli SmartBird. Ta latająca maszyna do złudzenia przypomina prawdziwego ptaka, który z gracją szybuje w przestworzach. Więcej informacji o tym niezwykłym projekcie na stronie. Jak widać drony nie muszą wyglądać jak latające roboty. W przyszłości będzie możliwość produkowania dedykowanych dronów, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas eventów. Więcej pod linkiem.

Źródło

Co ciekawe, dronami zainteresował się sam Google, który będzie wykorzystywał je do udostępniania Internetu w każdym, nawet najodleglejszym miejscu na ziemi! Ciekawe, co będzie dalej…Może kosmos? 🙂

Marta Oniszk, 24/7 Communication

Tekst ukazał się na blogu 24/7Communication

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj