Emma Watson w zarządzie grupy Kering. Będzie odpowiadać za zrównoważony rozwój marek

dodano: 
18.06.2020
komentarzy: 
0

Aktorka i aktywistka Emma Watson dołączyła do zarządu grupy Kering, do której należą marki takie jak Gucci, Alexander McQueen, Balenciaga, Bottega Veneta czy Saint Laurent. Watson zajmie się zrównoważonym rozwojem marek. Ma zająć się prześwietlaniem marek pod względem zrównoważonego działania i dbać, żeby przestrzegały norm mody odpowiedzialnej. 

Do zarządu grupy dołączyli także Jean Liu and Tidjane Thiam. „Z przyjemnością witam Jean Liu, Tidjane Thiama i Emmę Watson w naszym zarządzie. Ich wiedza i kompetencje, różne pochodzenie i odmienne perspektywy będą nieocenione w Radzie Dyrektorów Kering. Inteligencja zbiorowa pochodząca z różnorodności punktów widzenia i bogactwo wniesione przez różne doświadczenia są kluczowe dla przyszłości naszej organizacji i jestem dumny, że mogę przyjąć tak imponujące talenty do naszego zespołu” – napisał w oświadczeniu skierowanym do mediów François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny Kering.

Emma Watson zyskała sławę dzięki roli Hermiony w ekranizacji „Harry'ego Pottera”. Oprócz pracy aktorskiej jest też aktywistką działającą na rzecz praw kobiet i zaangażowania społecznego. Jako Ambasadorka Dobrej Woli ONZ wspiera edukację kobiet w krajach takich jak Zambia czy Bangladesz. Angażuje się też w działania na rzecz ekologicznej i odpowiedzialnej mody, jest twarzą aplikacji Good On You, która ocenia marki odzieżowe pod względem etycznym.(mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: instagram.com/kering_official
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin