Ewa Chodakowska najczęściej wskazywana przez kobiety jako sportowy autorytet

dodano: 
29.03.2017
komentarzy: 
0

Spółka badawczo-analityczna IRCenter przedstawiła raport zatytułowany „Gwiazdy sportu”. Badanie składa się z dwóch części: pierwsza z nich to ankieta przeprowona metodą CAWI na grupie 1015 kobiet, a druga to analiza popularności haseł w wyszukiwarce Google.

Kobiety biorące udział w badaniu CAWI zapytano, kto jest dla nich sportowym autorytetem. W odpowiedzi najczęściej wymieniały Ewę Chodakowską – 6,8 proc., Adama Małysza – 4,6 proc. oraz Annę Lewandowską – 4,4 proc. Tuż za nimi znaleźli się Robert Lewanowski – 4 proc., Justyna Kowalczyk – 2,7 proc. i Kamil Stoch – 2,7 proc.

Analizę haseł związanych ze sportem i najczęściej wpisywanych w Google wykazała natomiast, że sportowcem, którego popularność w okresie marzec 2013 – luty 2017 rosła najszybciej, jest Anna Lewandowska, która pod względem zainteresowania użytkowników wyszukiwarki wyprzedziła Ewę Chodakowską.

Analiza wyszukiwań z tego samego okresu ujawniła również, że dynamika i skala zainteresowania Robertem Lewandowskim jest w Polsce taka sama, jak w przypadku Cristiano Ronaldo.

W badaniu uwzględniono także inne zagadnienia, jak np. ogólne hasła związane ze sportem, które były w ostatnich miesiącach najczęściej wyszukiwane w Google, czy frazy, których popularność w wyszukiwarce spadała najszybciej na przestrzeni kilku lat.

Cały raport można pobrać na stronie. (pk)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin