.

Facebook pomoże użytkownikom, których intymne zdjęcia są udostępniane w serwisie bez ich zgody

dodano: 
07.04.2017
komentarzy: 
0

„Revenge porn”, czyli inaczej „pornozemsta" to termin, którym określa się publikowanie intymnych fotografii bez przyzwolenia osób, które się na nich znajdują. Z badań przeprowadzonych na mieszkańcach USA, którzy padli ofiarami tego rodzaju działań wynika, że 93 proc. z nich cierpi na zaburzenia emocjonalne, a 82 proc. stwierdziło, że doświadczyło znacznej utraty pozycji społecznej, zawodowej czy w innych, ważnych obszarach życia - czytamy we wpisie opublikowanym w newsroomie Facebooka.

Antigone Davis, Head of Global Safety Facebook informuje, że serwis stworzył specjalne mechanizmy, które mają pomóc w zwalczaniu tego zjawiska. Portal chce zapobiegać rozpowszechnianiu tego typu zdjęć na Facebooku, Instagramie i w Messengerze – czytamy.

„Jeśli widzisz intymne zdjęcie na Facebooku, które wygląda, jakby było opublikowane bez zgody osoby, którą przedstawia fotografia, możesz je zgłosić używając przycisku Report, który będzie widoczny w rozwijalnym menu obok postu” – pisze Antigone Davis. Następnie specjalnie wyznaczone osoby przeanalizują zdjęcie i usuną je, jeśli będzie naruszało standardy społeczności serwisu. Raz usunięte materiały będą automatycznie rozpoznawane, kiedy ktoś będzie chciał ponownie je udostępnić na Facebooku, Instagramie lub w Messengerze i nie będzie można opublikować ich ponownie – czytamy. (pk)

Źródło:

newsroom.fb.com, Using Technology to Protect Intimate Images and Help Build a Safe Community, Antigone Davis, 05.04.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin