Facebook pozwoli administratorom grup „spowolnić” toksyczne rozmowy

dodano: 
18.06.2021
komentarzy: 
0

Facebook ułatwi moderatorom grup zapobieganie toksycznym rozmowom – podaje engadget.com. Jak czytamy, sieć społecznościowa wprowadza narzędzie, które pozwoli na ograniczanie komentarzy pod postami w celu „spowolnienia rozmów”.

Dowiadujemy się, że aktualizacja umożliwia administratorom blokowanie wpisów danych członków przez określony czas lub ograniczanie wszystkich nowych komentarzy do wybranych postów. Platforma testuje również „ostrzeżenia o konfliktach”, które będą informować o pojawieniu się ewentualnych „kontrowersyjnych lub niezdrowych konwersacji”.

Engadget.com przekazuje dalej, że serwis „ufa moderatorom”, jednak jest świadomy tego, że oni również mogą przyczyniać się do zaostrzania konfliktów w grupach, dlatego chce zwracać uwagę na ich zachowania.

Źródło przypomina, że Facebook w ostatnim czasie podejmuje wiele działań, by „zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania w grupach”. Przypomina m.in. o tym, że portal przestał polecać grupy polityczne i te związane ze zdrowiem (w celu zapobiegania szerzeniu dezinformacji).

Zobacz także: Mark Zuckerberg chce ograniczyć treści polityczne w kanale aktualności Facebooka

Facebook chce zwiększyć bezpieczeństwo w grupach

Engadget.com pisze też o funkcji „podsumowania członków”, która przekazuje informacje na temat tego, ile razy usunięto posty danego użytkownika z powodu „łamania zasad serwisu”, a także opcji blokującej niektóre rodzaje treści, m.in. z linkami promocyjnymi.

Zobacz również: Facebook walczy z dezinformacją. Skupia się na kontach, które często udostępniają fałszywe treści

(kd)

Źródło:

engadget.com, Facebook will let group admins ‘slow down’ toxic conversations, K. Bell, 16.06.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin