Facebook rozpoczął testy narzędzia umożliwiającego randkowanie

dodano: 
24.09.2018
komentarzy: 
0

W maju 2018 roku informowaliśmy, że Facebook chce wprowadzić narzędzie umożliwiające randkowanie w serwisie. 20 września serwis postanowił rozpocząć testy zapowiadanej kilka miesięcy temu funkcji. Jako pierwsi działanie opcji o nazwie Facebook Dating sprawdzą użytkownicy z Kolumbii – podaje theverge.com. Jak zauważa źródło, narzędzie stworzone przez firmę Marka Zuckerberga przypomina aplikację randkową Hinge – odchodzi od modelu wybierania rozmówców na podstawie przesuwania w lewo i prawo popularnego np. na Tinderze na rzecz dobierania ich w oparciu o profil osobowy, który powstaje, kiedy udzielą odpowiedzi na różnego rodzaju pytania. Opcja jest zintegrowana z grupami i wydarzeniami, co ma ułatwiać poznawanie nowych osób i organizowanie spotkań w świecie rzeczywistym.

Facebook Dating znajduje się wewnątrz aplikacji mobilnej Facebooka. Funkcja ma być dostępna dla użytkowników, który mają co najmniej 18 lat. Jak czytamy, będzie ona darmowa i ma nie zawierać reklam. Użytkownik, który będzie chciał z niej skorzystać, zostanie poproszony przez portal o utworzenie osobnego profilu randkowego, który będzie zawierał informacje na jego temat – opisuje źródło.

Tylko imię i wiek danej osoby są przenoszone z jej głównego profilu do konta randkowego, co ma zapewniać poczucie prywatności. Tworząc profil randkowy, użytkownik zostanie poproszony o dodanie swojego krótkiego opisu – czytamy.

Osoby, które chcą korzystać z Facebook Dating, muszą podać swoją lokalizację, którą serwis zweryfikuje za pomocą GPS-a w telefonie. Użytkownicy mogą przeglądać konta randkowe osób, które znajdują się w promieniu 100 kilometrów – wyjaśnia theverge.com.

Po rozpoczęciu korzystania z opcji Facebook wykluczy z puli dopasowań znajomych danego użytkownika. Rekomendowane osoby mają być dobierane m.in. na podstawie lokalizacji, ulubionych stron czy podobieństw między profilami. W przeciwieństwie do Tindera, osoba, z którą użytkownik chce się skontaktować, nie musi najpierw wyrazić zainteresowania kontaktem – czytamy.

Facebook Dating ma mieć też własny interfejs komunikacyjny. Rozmowy nie będą prowadzone w Messengerze – dodaje źródło.

Dzięki integracji nowej opcji z grupami i wydarzeniami użytkownik może poszerzyć pulę osób, z którymi chce randkować. Może to zrobić przez włączenie funkcji pokazywania profilu randkowego w danej grupie czy wydarzeniu – podaje theverge.com. (pp)

Źródło:

theverge.com, Facebook Dating launches today with a test in Colombia, Ashley Carman, 20.09.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin