Facebook testuje udostępnianie postów wielu grupom jednocześnie?

dodano: 
06.10.2021
komentarzy: 
0

Facebook jest w trakcie opracowywania nowej opcji, ułatwiającej udostępnianie wpisów wielu grupom użytkowników jednocześnie – pisze socialmediatoday.com.

Zdaniem źródła to „interesujące” posunięcie w czasie, gdy serwis jest oskarżany o stawianie własnego rozwoju ponad dobrem publicznym i gdy trwają analizy tego, w jaki sposób ułatwia on rozpowszechnianie dezinformacji.  

Jak czytamy, użytkownik AkramAlodini udostępnił obraz pokazujący nowy test na Facebooku – serwis miałby umożliwić użytkownikom udostępnianie posta w wielu grupach na platformie. Czytamy dalej, że na zrzucie ekranu (udostępnionym przez Matta Navarrę, eksperta od mediów społecznoćiowych), nowa opcja pozwoliłaby użytkownikom Facebooka na przesyłanie aktualizacji do wielu grup, których są członkami. Przyspieszyłoby to dzielenie się materiałami w wielu miejscach, a dla Facebooka byłoby zaletą, bo więcej osób częściej udostępniałoby treści – wskazuje źródło. Socialmediatoday.com wskazuje jednak, że przypomina to zachowanie, które WhatsApp (należący do Facebooka) starał się ograniczyć w zeszłym roku przez wprowadzenie ograniczenia co do tego, ile razy można ponownie udostępniać wiadomość. Czytamy dalej, że WhatsApp ograniczył udostępnianie jednej wiadomości do pięciu razy, by powstrzymać przepływ dezinformacji w aplikacji, a później wprowadził jeszcze bardziej rygorystyczne zasady. Serwis przyznał także, że to podejście było skuteczne – jak przekazał, od czasu wprowadzenia limitu na całym świecie nastąpiła redukcja o 70 proc. liczby często przekazywanych wiadomości wysyłanych w aplikacji.

Źródło dodaje, że poprosiło Facebooka o więcej informacji na temat testu, do czasu publikacji nie otrzymało jednak odpowiedzi. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Tests New Option to Facilitate Post Sharing to Multiple Groups at Once, 04.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin