Facebook testuje w Polsce nową usługę randkową

dodano: 
18.07.2019
komentarzy: 
0

Portal spidersweb.pl poinformował, że Facebook testuje w Polsce nową usługę randkową. Zaznacza jednak, że nie jest pewne, czy będzie funkcjonować jako odrębna aplikacja, czy podmiot działający pod głównym serwisem.

Wiadomo jednak, że Facebook przygotował już polską wersję mobilną – czytamy. Źródło podaje, że Facebook Dating zostało zaprezentowane po raz pierwszy w 2018 roku podczas konferencji dla deweloperów F8. Z początku testowano usługę w Kolumbii. W lipcu 2019 roku źródło poinformowało, że jeden z polskich użytkowników wysłał im screeny, z których wynika, że testy przeprowadzane są obecnie również w Polsce. Komunikaty dotyczące aplikacji randkowej pojawiły się u niego w głównej aplikacji Facebooka na Androidzie.

Na screenie udostępnionym przez źródło widzimy informację, że platforma nie udostępni „takich elementów jak profil randkowy użytkownika lub konwersacje w innych miejscach na Facebooku”. Oznacza to, że będą one widoczne jedynie dla osób korzystających z usługi. Jak czytamy dalej, kandydaci nie będą również proponowani swoim znajomym z głównego seriwsu. W propozycjach nie pojawią się także osoby zablokowane.

W profilu randkowym dostępne będą informacje takie jak wiek czy imię użytkownika. Korzystającym z usługi randkowej wyświetlać się będzie także zdjęcie danej osoby, jeśli zdecyduje się ona na jego upublicznienie. Facebook informuje, że zmiany wprowadzone w profilu w głównym seriwisie, nie będą miały wpływu na profil randkowy – czytamy.

Dobór kandydatów zależeć będzie od tego, jakie upodobania zaznaczy użytkownik w usłudze. Proces ten odbywać się będzie również m.in. na podstawie wspólnych znajomych, aktywności, udostępnianych treści, a także wydarzeń, w których osoba zadeklarowała uczestnictwo – pisze spidersweb.pl.

Przy zakładaniu profilu randkowego na wstępie użytkownik musi wybrać płeć oraz to, z kim chce się spotykać.

Nie wiadomo, czy i kiedy Facebook miałby wprowadzić nową funkcję. Spidersweb.pl pisze, że osoba, która podzieliła się z nimi informacją o testach, dostęp do usługi otrzymała poprzez naciśnięcie swojego awatara w komentarzu w serwisie. Po zaakceptowaniu regulaminu nie udało mu się jej jednak uruchomić. (pm)

Źródło:

spidersweb.pl, Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi. Randki Facebooka trafią do Polski, Rafał Gdak, 17.07.19
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin