Facebook ułatwi twórcom moderowanie komentarzy

dodano: 
13.12.2021
komentarzy: 
0

Facebook ogłosił kolejne aktualizacje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo twórców w serwisie i wesprzeć ich w codziennej działalności. Na blogu portalu czytamy m.in. o ułatwieniach w moderowaniu komentarzy, wsparciu na czacie na żywo czy szkoleniach poświęconych bezpieczeństwu.

Platforma dodaje możliwość sterowania moderacją komentarzy. Chce ułatwić twórcom kontrolowanie dyskusji toczącej się przy ich treściach m.in. przez umożliwienie blokowania użytkowników i tworzonych przez nich nowych kont czy poprawę sposobu ukrywania niechcianych komentarzy pod wpisami. Czytamy, że funkcja ukrywania dostępna teraz będzie obok każdego komentarza, co pozwoli na szybkie schowanie go jednym kliknięciem, a także łatwe wyświetlenie wszystkich ukrytych komentarzy w jednym miejscu – dzięki zmianie widoku filtra komentarzy w postach.

W przypadku blokowania słów kluczowych Facebook umożliwia automatyczne ukrywanie komentarz z odmianami słów, a także liczbami, symbolami lub określoną pisownią. Portal testuje też asystenta moderacji, który ma działać podobnie jak asystent administratora w grupach – ułatwić ustawianie kryteriów automatycznego moderowania komentarzy, co pozwoli zaoszczędzić czas poświęcany na kontrolowanie komentarzy. Dostępna będzie lista reguł, według których określone typy komentarzy będą automatycznie ukrywane (np. z linkami czy obrazami).

Serwis zapowiada też nowe narzędzia do moderowania komentarzy w Facebook Live – chodzi m.in. o możliwość blokowania wulgaryzmów, mechanizmy zawieszania czy banowania oraz silniejszą kontrolę komentarzy. Zapowiadany jest także test, w ramach którego twórcy będą mogli wyznaczyć konkretnego widza do moderowania komentarzy w ich imieniu.

Facebook zamierza także wesprzeć twórców w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się na co dzień – chce zapewnić pomoc w formie czatu na żywo dla anglojęzycznych twórców w Stanach Zjednoczonych, którzy nie mają jeszcze przypisanego menedżera ds. relacji z firmą Meta. Ma to pomóc im znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące Facebooka lub Instagrama.

Na Facebooku rozpoczęły się także testy pomocy na czacie na żywo dla niektórych anglojęzycznych użytkowników z całego świata, w tym twórców, których konta zostały zablokowane np. z powodu nietypowej aktywności czy naruszenia zasad.

Platforma ogłasza także powstanie pilotażowego programu Szkoła Bezpieczeństwa – ma to być seminarium internetowe poświęcone zaufaniu i bezpieczeństwu, w którym serwis opowie o tym, jak pracuje nad zapewnieniem twórcom bezpieczeństwa na swoich platformach. (mb)

Źródło:

facebook.com, Leveling up comment moderation and creator support, 10.12.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin