.

Instagram w Polsce umożliwia składanie zamówień w restauracjach przez Stories

dodano: 
24.04.2020
komentarzy: 
0

Instagram wprowadza w Polsce naklejkę w Stories, za pomocą której będzie możliwe składanie zamówień w restauracjach – informuje biuro prasowe Facebooka. W ten sposób platforma społecznościowa chce wesprzeć małych przedsiębiorców, w tym branżę gastronomiczną, w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Restauracje, by ułatwić klientom zamawianie dań, mogą wybrać odpowiednią naklejkę i dodać ją do relacji. Odbiorcy Stories po kliknięciu w nią przeniosą się na stronę, na której będą mogli złożyć zamówienie.

Instagram dodaje też drugą nowość – Action Button na profilach firmowych. Jak informuje serwis, skorzystanie z tej funkcji jest możliwe w najnowszej wersji aplikacji. Po aktualizacji wyświetli się powiadomienie odsyłające do instrukcji, jak dodać przycisk do profilu.

Jak niedawno pisaliśmy, Instagram pracuje także nad nowym sposobem promocji profili biznesowych w Stories czy testuje funkcję, która wesprze sprzedaż kart podarunkowych czy przekazywanie datków na rzecz przedsiębiorstw w obecnym kryzysie. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin