niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościFacebook uruchamia Reels

Facebook uruchamia Reels

Facebook informuje, że 29 września 2021 roku uruchomił Reels. Z funkcji korzystać mogą użytkownicy zarówno systemu iOS, jak i Androida. Opcja jest na razie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Serwis rozpoczął testy tworzenia i udostępniania krótkich filmów w sierpniu 2021 roku. Narzędzie ma poszerzyć dotychczasowe możliwości kreatywne platformy, a także pomóc w rozwijaniu społeczności wokół twórców.

Facebook podaje, że format Reels będzie obecny w serwisie zarówno w kanale aktualności, jak i w grupach. Ponadto użytkownicy będą mogli udostępniać wideo stworzone na Instagramie, poszerzając zasięg dotarcia do potencjalnych odbiorców. Filmy w aktualnościach pojawią się w górnym panelu ekranu, a także w nowej sekcji Reels. Materiały będą dobierane na podstawie popularności na platformie oraz zainteresowań wskazanych przez użytkownika. Jeśli chodzi o wideo w grupach, administratorzy otrzymają możliwość ustalenia pojedynczego motywu, który ma zachęcić członków społeczności do publikowania swoich filmów na dany temat.

Źródło: about.fb.com

Serwis opisuje także działania, które mają wspierać twórców i zachęcać ich do korzystania z nowego narzędzia. Zostanie uruchomiony program premiowy dla osób publikujących Reels na Facebooku i Instagramie. Twórcy najpopularniejszych wideo otrzymają wsparcie finansowe, które pozwoli im zarabiać na udostępnianych materiałach. Platforma zapowiada także wprowadzenie reklam między kolejnymi filmami.

Źródło: about.fb.com

Facebook wskazuje, że Reels mogą służyć zarówno twórcom, jak i użytkownikom, którzy chcą dzielić się materiałami jedynie z rodziną i przyjaciółmi. Wśród opcji edycji serwis wymienia m.in. dodawanie dźwięku, efektów AR, możliwość nagrywania bez użycia rąk, zmiana tempa filmu czy łączenie wielu ujęć w jeden materiał. Korzystający z serwisu będą także mogli określić grupę odbiorców. Użytkownik może skierować Reels do znajomych, także z wyjątkiem wybranych osób, lub upublicznić wideo. (ap)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj