.

 

Facebook z aktualizacjami, które mają ułatwić łączenie użytkowników z lokalnymi firmami

dodano: 
08.08.2018
komentarzy: 
0

Facebook poinformował o aktualizacjach, dzięki którym użytkownicy będą mogli w prostszy sposób łączyć się z lokalnymi firmami.

Serwis odświeża m.in. wygląd stron na urządzeniach mobilnych, aby łatwiej można było znaleźć potrzebne informacje. Dzięki temu łątwiejsze ma być np. zarezerwowanie stolika w restauracji czy przeglądanie zdjęć lub nadchodzących wydarzeń.

Facebook lepiej wyeksponuje też rekomendacje, aby ułatwić użytkownikom dostęp do miejsc polecanych przez inne osoby.

Alex Himel, VicePresident of Local Facebooka, zapowiedział też, że serwis zamierza dalej rozwijać sekcję wydarzeń, z której każdego miesiąca korzysta już 700 milionów użytkowników.

Portal społecznościowy rozbudowuje również narzędzia służące do poszukiwania zatrudnienia. „Lokalne firmy tworzą ponad 60 proc. nowych miejsc pracy. Użytkownikom chcemy ułatwić odnajdywanie ich, a lokalnym firmom pomóc zatrudniać odpowiednich ludzi. Dlatego rozwijamy globalnie nasze narzędzie do aplikowania o pracę” – wyjaśnił Himel. Nowa funkcja ma być dostępna już wkrótce. Więcej informacji na temat tej opcji można znaleźć na stronie.

Facebook zachęca także do korzystania z funkcji „Local” („Najlepsze miejsca w pobliżu”), jak również z aplikacji Facebook Local, gdzie można zobaczyć polecane, znajdujące się w najbliższej okolicy miejsca i wydarzenia, w których biorą udział znajomi.

(pp)

Źródło:

newsroom.fb.com, Helping People Connect with Local Businesses, Alex Himel, 06.08.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin