.

 

Facebook zmienia sposób wyświetlania wideo z zewnętrznych serwisów

dodano: 
30.11.2017
komentarzy: 
0

Facebook wprowadza zmiany w sposobie wyświetlania filmów z zewnętrznych serwisów. Wideo opublikowane np. na YouTubie i Vimeo będzie można obejrzeć tylko poza portalem, a nie – jak dotąd – w aktualnościach. O zmianie pisze socialpress.pl.

Jak czytamy, na różnicę w wyświetlaniu wideo w portalu Zuckerberga zwrócił uwagę jeden z użytkowników. Zgłosił on deweloperom Facebooka problem polegający na tym, że wideo zmieniło się w link do zewnętrznej strony, a nie było możliwe do odtworzenia w serwisie. Okazało się jednak, że nie był to błąd, lecz nowy sposób wyświetlania treści linkujących do stron zewnętrznych, który może spowodować stratę dla serwisów wideo. Członek zespołu Facebooka, Spencer Hitchcock, podał, że jest to zmiana polityki wyświetlania filmów w serwisie – będą one odtwarzane w nowej karcie – informuje źródło.

Dalej czytamy, że wyłącznie filmy zamieszczone bezpośrednio na Facebooku będą odtwarzane w aktualnościach. Zmiana dotyczy zarówno wersji komputerowej, jak i mobilnej portalu, a także treści bezpłatnych i sponsorowanych. (mb)

Źródło:

socialpress.pl, Ogromna zmiana dla wyświetlania filmów z YouTube’a na Facebooku, Monika Kuchta, 21.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin