.

Fińska marka modowa współpracuje z McDonald’s

dodano: 
09.12.2022
komentarzy: 
0

Vain, fińska marka modowa, nawiązała współpracę z siecią restauracji szybkiej obsługi McDonald's – podaje edition.cnn.com. Jak czytamy, do wykonania kolekcji wykorzystano służbowe uniformy pracowników sieci fast foodów, pochodzące z recyklingu.

Marka Vain w komunikacji przekazała, że to sposób na ponowne wykorzystanie zużytej odzieży roboczej i istniejących już materiałów – informuje źródło.

Jak czytamy dalej, 27 elementów kolekcji będą mogli otrzymać fińscy pracownicy McDonald's w ramach wewnętrznej loterii. Marka podkreśla jednak, że nie będą oni mogli nosić tych ubrań w pracy.

Jimi Vain, dyrektor kreatywny i projektant, powiedział, że jako nastolatek spędzał dużo czasu w fast foodzie, dlatego ta współpraca od razu go zaintrygowała – podaje źródło.

Edition.cnn.com zauważa, że to nie pierwsza współpraca sieci McDonald's z markami modowymi. W 2014 roku projektant mody Jeremy Scott czerpał inspiracje z sieci restauracji w swojej debiutanckiej kolekcji dla marki Moschino, a w 2020 roku marka Vetements zorganizowała pokaz mody w paryskim McDonald's – czytamy dalej. (bs)

Źródło zdjęcia głównego: jimivain.com

Źródło:

edition.cnn.com, Zoe Sottile, A Finnish fashion brand is turning McDonald's uniforms into stylish workwear, 28.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin