.

Fundacja Zwolnieni z Teorii w akcji #CONTRA19 zachęca młodzież do aktywności bez wychodzenia z domu

dodano: 
03.04.2020
komentarzy: 
0

Fundacja Zwolnieni z Teorii zainicjowała akcję #CONTRA19 – w kontrze do COVID-19, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania się w pomoc lokalnym przedsiębiorcom, instytucjom kultury czy osobom starszym lub zwalczanie fake newsów. Wszystkie aktywności – w formie wyzwań – nastolatkowie z całej Polski mają oczywiście wykonywać bez wychodzenia z domu.

„W dobie walki z koronawirusem główne zalecenie dla młodych to #zostańwdomu. Więc młodzi siedzą, często z nudów docierają do końca internetu i czują smutek, niezadowolenie, że nie mogą zrobić nic sensownego” – komentuje Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii. Organizacja ma kontakt z tysiącami młodych osób, które biorą udział w organizowanej przez nią od sześciu lat olimpiadzie z projektów społecznych.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, nastolatkowie chcieliby, by negatywne skutki koronawirusa były jak najmniejsze. W zaangażowaniu się w walkę z nimi chce im pomóc właśnie Fundacja Zwolnieni.

Akcja #CONTRA19 polega na udziale w różnego rodzaju wyzwaniach. Młodzież na stronie contra19.org może wylosować krótkie wyzwanie, ma za zadanie je zrealizować, później zachęcić znajomych do podjęcia wyzwania. Wśród zadań, jakie czekaja na nastolatków, są m.in. „Wesprzyj lokalsa” na rzecz lokalnych biznesów, „Przeżyj to w piżamie” wspierające kulturę, „E-domóweczka” służąca podtrzymaniu relacji i życia towarzyskiego. Wszystkie wyzwania można wykonać bez wychodzenia z domu, bez pieniędzy – zapewniają organizatorzy.

Partnerem merytorycznym akcji jest GovTech Polska. Kreację motywującą do działania przygotowała pro bono agencja 180heartbeats + JUNG v MATT. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin