.

Główny Urząd Statystyczny ma nowe logo

dodano: 
04.09.2017
komentarzy: 
0

Rozstrzygnięto ogłoszony w maju 2017 roku konkurs na projekt znaku graficznego GUS oraz logo dla 16 urzędów statystycznych i logo 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

O wynikach konkursu GUS poinformował w swoich kanałach społecznościowych oraz na stronie. Wyboru dokonał „Sąd Konkursowy” składający się z ośmiu osób: czterech przedstawicieli GUS-u i czterech niezależnych ekspertów zewnętrznych.

Źródło: facebook.com/GlownyUrzadStatystyczny

Poprzednie logo GUS

Autorką zwycięskiej pracy jest Susana Wesołek. Nagroda za pierwsze miejsce w konkursie to 22 tys. złotych brutto.

Zwyciężczyni konkursu otrzyma także zaproszenie do złożenia propozycji przygotowania Systemu Identyfikacji Wizualnej Statystyki Publicznej oraz nowego wzoru odznaki przyznawanej przez prezesa GUS za szczególne osiągnięcia w dziedzinie statystyki. Urząd przewiduje, że całe zamówienie – z uwzględnieniem zestawu logo – nie przekroczy 53 tys. złotych netto.

W konkursie dwa projekty otrzymały wyróżnienia – to prace Wojciecha Janickiego i Anny Hałaburdy. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają po 2,5 tys. złotych brutto.

Projekt Wojciecha Janickiego

Projekt Anny Hałaburdy

 

W internecie pojawiło się sporo komentarzy na temat zwycięskiego projektu, wiele z nich to negatywne opinie na temat nowego znaku.

facebook.com/GlownyUrzadStatystyczny

Źródło: twitter.com/GUS_STAT

(mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin