.

Grecja chce dostosować plaże dla osób, które mają problemy z poruszaniem się

dodano: 
29.05.2023
komentarzy: 
0

Vassilis Kikilias, grecki minister turystyki, ogłosił nową inicjatywę mającą na celu udostępnienie łącznie 287 plaż na wyspach osobom z problemami z poruszaniem się – podaje cntraveler.com. Jak czytamy, 220 plaż ma być gotowych na lato 2023 roku.

Projekt to koszt ponad 15 mln dol. Zakłada on instalację systemu SEATRAC, czyli mechanizmu gąsienicowego obejmującego zdalnie sterowane krzesło, które można wsuwać i wypuszczać z wody – informuje źródło.

Założyciel SEATRAC, Gerasimos Fessian, powiedział, że on sam od zawsze miał problemy z wchodzeniem i wychodzeniem z wody – czytamy. „Kiedy zobaczyłem ludzi używających SEATRAC w chwili jego wprowadzenia na rynek – osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby ze stwardnieniem rozsianym – wiedziałem, że chcę udostępnić to wszystkim” – mówi Fessian.

System obecnie jest instalowany na wybrzeżach Grecji, Włoch, Cypru i Łotwy, z planami wprowadzenia w Chorwacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Stanach Zjednoczonych i Turcji w tym roku – przekazuje źródło.

Jak czytamy dalej, dostosowane mają zostać także parkingi, chodniki, szatnie, toalety i zacienione miejsca. (bs)

Źródło:

cntraveler.com, Olivia Morelli, Greece Is Making More Than 280 Beaches Wheelchair Accessible, 15.05.2023/ Zdjęcie główne: seatrac.gr
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin