.

H&M pozywa Shein za kopiowanie projektów

dodano: 
01.08.2023
komentarzy: 
0

Szwedzka marka odzieżowa H&M złożyła pozew przeciwko Shein, chińskiemu producentowi fast fashion, o naruszenie praw autorskich – pisze independent.co.uk.

H&M oskarżyła Shein o kopiowanie swoich projektów. Ponadto, domaga się nieokreślonego odszkodowania oraz nakazu powstrzymania sklepu przed naruszaniem jej praw autorskich i znaków towarowych – czytamy.

W pozwie zostali wymienieni Zoetop Business CO, podmiot który wcześniej był właścicielem Shein, oraz Shein Group Ltd. Seria sporów sporów sądowych trwa prawdopodobnie od lipca 2021 roku.

Jak informuje źródło, rzecznik H&M potwierdził, że marka wytoczyła proces o naruszenie praw autorskich, a ponieważ sprawa jest w toku, postanowiono nie komentować jej dalej. Sklep Shein natomiast całkowicie zrezygnował z wypowiedzi na temat trwającego postępowania sądowego.

Sprawa została rozpatrzona po raz pierwszy we wrześniu 2022 roku. Ostatnie przesłuchanie odbyło się w Sądzie Najwyższym w Hongkongu 21 czerwca, a kolejne 31 lipca – czytamy.

Źródło podaje, że nowy pozew pojawił się zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Shein został oskarżony przez niezależnych projektantów o naruszenie prawa w pozwie RICO. Dotyczył on wykorzystania przez sklep fast fashion „tajnego algorytmu” do identyfikacji trendów, który rzekomo pozwolił na skopiowanie projektów artystów na swoją stronę internetową. (ao)

Źródło:

independent.co.uk, H&M sues fast fashion retailer Shein for copying its designs, 26.07.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin