IKEA zamierza produkować ekologiczny plastik

dodano: 
17.07.2018
komentarzy: 
0

IKEA wraz z koncernem paliwowym Neste zajmą się produkcją ekologicznego plastiku. Firma chce przyczynić się do ograniczenia wykorzystania tworzyw sztucznych i użycia paliw kopalnych – informuje rp.pl.

Niedawno pisaliśmy o tym, że szwedzka sieć wycofuje ze swoich sklepów i restauracji plastikowe produkty jednorazowego użytku.

Czytaj też: Starbucks do 2020 roku zamierza wycofać plastikowe słomki ze swoich kawiarni

Jak czytamy, ekologiczny polipropylen (PP) i polietylen (PE) będzie można w stu procentach recyklingować. Materiał ma powstać z produktów, które można całkowicie zutylizować.

IKEA zapowiada start pilotażowych działań na jesień 2018 roku. „Będzie to pierwsza na świecie produkcja ekologicznych tworzyw na masową skalę” – informuje źródło, powołując się na komunikat firmy.

Czytaj także: McDonald’s chce wycofać plastikowe słomki w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jak czytamy dalej, IKEA do 2030 roku chce zastąpić wszystkie plastikowe produkty nowymi z materiału ekologicznego. Na początku zmiany będą dotyczyć tworzyw w obecnym asortymencie, czyli m.in. w pudełkach do przechowywania. (ak)

Źródło:

rp.pl, IKEA we współpracy z koncernem paliwowym Neste zainwestuje w produkcję ekologicznego plastiku, Urszula Lesman, 10.07.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin