.

 

Instagram aktualizuje Reels. Pojawi się możliwość tworzenia dłuższych filmów

dodano: 
24.09.2020
komentarzy: 
0

Instagram wprowadza zmiany w Reels – podaje techcrunch.com. W odpowiedzi na opinie użytkowników serwis społecznościowy wprowadza możliwość tworzenia dłuższych filmów i ułatwia ich edycję.

Reels wprowadzono w sierpniu 2020 roku. Jak tłumaczy Instagram, ma to być nowy sposób tworzenia krótkich wideo z wykorzystaniem dźwięku, efektów i nowych narzędzi kreatywnych. Opcja porównywana jest przez internautów do TikToka i – jak wskazuje źródło – nie zyskała popularności.

Czytaj także: Po co nam TikTok na Instagramie? O wprowadzeniu Reels słów kilka

Źródło tłumaczy także, że TikTok oferuje popularną wśród użytkowników możliwość nagrywania filmów o długości jednej minuty. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że o taką samą opcję prosili również użytkownicy Reels – czytamy. Instagram zdecydował się jednak na wydłużenie wideo maksymalnie do 30 sekund (początkowo filmy mogły trwać maksymalnie 15 sekund). Zdaniem źródła, krok ten może zmusić użytkowników do tworzenia oryginalnych treści dla Reels, a nie dodawania tam filmów, które publikują także na TikToku.

Jak czytamy, serwis społecznościowy ułatwia również edycję wideo w Reels – wprowadza m.in. możliwość przycinania i usuwania fragmentów klipu. „Ciągle ulepszamy Reels na podstawie opinii ludzi, a te aktualizacje ułatwiają tworzenie i edycję. Chociaż jest jeszcze wcześnie, widzimy, że powstaje wiele ciekawych, kreatywnych treści” – mówi Tessa Lyons-Laing, dyrektor Instagram Reels, cytowana przez źródło.

Techcrunch.com zwraca uwagę, że wprowadzane przez Instagrama zmiany nie rozwiązują problemów, z jakimi boryka się Reels. Czytamy, że edytowanie filmów jest trudne i trzeba to robić własnoręcznie – na TikToku natomiast skorzystać można z technologii, która sama m.in. synchronizuje dźwięk czy automatycznie odnajduje muzykę. Reels nie posiada także popularnych tiktokowych opcji, takich jak duety czy kontrola rodzicielska, a ponadto miesza się z innymi funkcjami Instagrama, jak Stories czy IGTV – dodaje źródło.

Czytamy, że nowe opcje w edycji są już dostępne. Możliwość tworzenia 30-sekundowych wideo jest obecnie wprowadzana. (ak)

Źródło:

techcrunch.com, Instagram’s TikTok clone Reels updates to allow longer videos, easier edits, Sarah Perez, 23.09.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin