.

 

Instagram dołącza do walki z dezinformacją na temat koronawirusa

dodano: 
09.03.2020
komentarzy: 
0

Fałszywe informacje na temat koronawirusa nie będą mogły rozprzestrzeniać się na Instagramie – informuje socialmediatoday.com. Portal społecznościowy będzie przekierowywać użytkowników na strony organizacji zdrowotnych.

Jak czytamy, Instagram pracuje nad usunięciem „popularnych” szkodliwych i fałszywych doniesień o koronawirusie. Oprócz tego użytkownicy, wyszukujący hashtagi związane z wirusem, dostaną od serwisu sugestię przejścia na oficjalną stronę CDC (Centers for Disease Control and Prevention; z ang. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom – agencja rządowa Stanów Zjednoczonych zajmująca się epidemiologią chorób zakaźnych). Możliwe będzie także pozostanie w aplikacji i wyświetlenie zamieszczonych tam postów CDC, WHO (World Health Organization; z ang. Światowej Organizacji Zdrowia) oraz lokalnych podmiotów medycznych – czytamy dalej.

Źródło dodaje, że dzięki fact-checkingowi Instagram będzie także usuwać i blokować wpisy oraz hashtagi, które potencjalnie rozpowszechniają dezinformację. Czytamy również, że po wpisaniu hasła związanego z koronawirusem użytkownikom wyświetlać się będą przede wszystkim oficjalne profile organizacji zdrowotnych.

Instagram jest kolejnym portalem społecznościowym, który zaangażował się w walkę z dezinformacją na temat koronawirusa. Jak informowaliśmy na PRoto.pl, Facebook usuwa fałszywe informacje i banuje reklamy, obiecujące wyleczenie choroby. Serwis Marka Zuckerberga postanowił także za darmo udostępnić miejsca reklamowe Światowej Organizacji Zdrowia. Z WHO współpracuje też Pinterest, a sama organizacja informuje o wirusie również na TikToku. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Adds New Processes to Help Users Find Accurate Updates on the Coronavirus Outbreak, Andrew Hutchinson, 07.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin