.

 

Instagram testuje dodawanie notatek do postów i rolek

dodano: 
15.05.2024
komentarzy: 
0

Instagram zaczął testować rozszerzoną opcję dodawania notatek wśród wybranych użytkowników – przekazuje socialmediatoday.com. Obecnie aplikacja eksperymentuje z możliwością korzystania z nowej wersji funkcji w przypadku postów oraz rolek – dowiadujemy się. 

Jak czytamy, tester aplikacji Matt Navarra udostępnił publikację fotografa Justina Jarvisa na Threads. Wynika z niej, że niektórzy internauci zostali poinformowani, że mogą dodawać notatki do postów oraz Reelsów, co ma zapewnić więcej sposobów na „generowanie zaangażowania”.

Źródło: threads.net/@permolity

Źródło podkreśla, że powodem wprowadzenia aktualizacji jest także próba zachęcenia młodych ludzi do tego, by nadal korzystali z Instagrama w obliczu wzrostu popularności TikToka. 

Autor artykułu Andrew Hutchinson zauważa, że nastoletni użytkownicy tworzą notatki dziesięć razy częściej niż internauci reprezentujący inne grupy wiekowe. Są zatem grupą demograficzną, o której uwagę szczególnie zabiega serwis społecznościowy.

Dziennikarz twierdzi również, że aktualizacja narzędzia wydaje się uzasadniona. Uważa on, że osoby niezainteresowane funkcją mogą „po prostu zignorować ją i przejść dalej”. 

Jak czytamy, pierwsza wersja notatek pojawiła się na Instagramie w 2022 roku. Wówczas okazała się ona szczególnie popularna wśród młodych odbiorców. (an)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests Notes on Feed Posts and Reels, Andrew Hutchinson, 14.05.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin