.

 

Instagram testuje funkcję tworzenia relacji dla znajomych

dodano: 
11.01.2024
komentarzy: 
0

Instagram sprawdza kolejną opcję współpracy, tym razem za pośrednictwem Stories. Twórcy platformy mają w planach umożliwić użytkownikom tworzenie relacji dla wybranych znajomych – informuje socialmediatoday.com.

W trybie udostępniania Stories poza „Twoją relacją” i „Bliskimi znajomymi” pojawi się także opcja „Relacja znajomego”. Za jej pomocą użytkownicy będą mogli utworzyć relację dla dowolnego znajomego. Materiał zostanie wysłany jako wiadomość, a osoba, która go otrzymała, będzie mogła zdecydować, czy chce ją udostępnić w Stories. Jeśli relacja zostanie zaakceptowana przez odbiorcę, stanie się ona jego własnością, a użytkownik, który ją przesłał, straci możliwość jej usunięcia. Nie będzie także widzieć ani polubień, ani reakcji, które pojawią się pod udostępnionym materiałem. Autorem relacji pozostanie jednak ta osoba, która przesłała materiał do znajomego. 

Nowa funkcja może być przydatnym sposobem na współpracę ze znajomymi oraz zwiększenie zaangażowania w aplikacji. Jeśli opcja ta pojawi się także w profilach marek, ułatwi im to pozyskiwanie osób do kreowania User Generated Content, czyli treści tworzonych przez użytkowników – czytamy. 

Jak podaje źródło, testowana opcja na ten moment została udostępniona tylko wybranym osobom. Nie jest jeszcze znana dokładna data jej szerszego wprowadzenia. (ao)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests New Option to Create Stories for Friends, 9.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin