Instagram: twórcy z nowymi możliwościami zarabiania podczas transmisji na żywo

dodano: 
17.11.2021
komentarzy: 
0

W listopadzie 2021 roku Instagram poinformował, że wprowadza możliwość zakupu odznak przez widzów transmisji na żywo u wszystkich twórców, którzy spełniają określone przez serwis kryteria. Dzięki temu instagramerzy będą mogli otrzymywać dodatkowe przychody.

Źródło: twitter.com/instagram

Widzowie, którzy wykupią dodatkowe odznaki, podczas komentowania transmisji będą wyróżniać się na tle pozostałych użytkowników, dzięki temu twórca live’a będzie mógł wejść z taką osobą w interakcje lub osobiście podziękować jej za wsparcie – przekazuje serwis. Koszt jednego serca obok nicku to 0,99 dol., natomiast za trzy serca fan będzie musiał zapłacić 4,99 dol. Wygenerowany przychód, po opłaceniu podatku, trafi bezpośrednio do twórcy.

Twórca w trakcie transmisji będzie mógł zobaczyć łączną liczbę zakupionych odznak i zarobioną kwotę.

Platforma zachęca twórców do  podziękowań tym, którzy zdecydowali się ich wesprzeć. Serwis proponuje im także ustalać i wyznaczać cele finansowe, dzięki którym oglądający chętniej mobilizowaliby się do ich osiągnięcia.

Serwis tłumaczy, że o włączenie opcji zakupu odznak przez widzów mogą ubiegać się instagramerzy działający na terenie Stanów Zjednoczonych, którzy przestrzegają zasad społeczności, ukończyli 18 lat i posiadają ponad 10 tys. obserwujących. Dostęp do odznak dla kwalifikujących się twórców z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Japonii, Australii, Turcji, Brazylii i Meksyku może zostać przyznany wyłącznie po zaproszeniu twórcy przez platformę. (as)

Źródło:

business.instagram.com, Go live and get paid, 16.11.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin