niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInstagram umożliwi odpowiadanie na Stories za pomocą relacji

Instagram umożliwi odpowiadanie na Stories za pomocą relacji

Instagram wprowadza nową naklejkę w Stories. Na początku listopada 2021 roku serwis poinformował o uruchomieniu opcji „Twoja kolej” („Add Yours”), dzięki której możliwe będzie tworzenie publicznych wątków w relacjach – opisuje techcrunch.com.

Jak czytamy, nowa funkcja umożliwi odpowiadanie na Stories innych użytkowników własnymi relacjami. Naklejka może służyć do tworzenia łańcucha treści, w którym każdy użytkownik do własną historię. Jak opisuje źródło, twórca może np. opublikować historię „Strój dnia”, a następnie poprosić swoich obserwujących o dodanie relacji z własną stylizacją za pomocą naklejki.

Źródło: twitter.com/instagram

O wprowadzeniu naklejki Instagram poinformował w tweecie. Żeby z niej skorzystać, należy podczas tworzenia Stories otworzyć narzędzie do naklejek, a w nim wybrać „Twoja kolej” – aby rozpocząć publiczny wątek. Można także odpowiedzieć na tę naklejkę u innej osoby, by dodać własną relację i wziąć udział w danym wątku.

Czytamy, że funkcja ta ma zachęcić użytkowników do współpracy, ale może też być sposobem na znalezienie większej liczby kont wartych obserwowania. Po kliknięciu naklejki w czyjejś historii użytkownik będzie mógł zobaczyć wszystkich, którzy wzięli udział w danym wątku oraz wyświetlić ich Stories.

Źródło zauważa, że nowa naklejka na Instaagramie jest podobna do funkcji „duetu” na TikToku, która to pozwala użytkownikom tworzyć treści zawierające oryginalny film. Narzędzie Instagrama różni się jednak, bo pozwala zobaczyć wszystkie posty z danego wątku w jednym miejscu. TikTok nie wyświetla w jednym miejscu wszystkich połączonych filmów, które zostały opublikowane na podstawie oryginalnego wideo – zaznacza techcrunch.com.

Przed premierą Instagram testował nową naklejkę w Indonezji i Japonii – podaje dalej źródło.

Kilka dni temu platforma udostępniła wszystkim użytkownikom możliwość dodawania linków w Stories za pomocą specjalnej naklejki. Wcześniej to rozwiązanie było zarezerwowane dla znanych firm i twórców. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj