Internetowi giganci zakładają organizację zwalczającą terroryzm w sieci

dodano: 
29.06.2017
komentarzy: 
0

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube ogłosiły powstanie Global Internet Forum to Counter Terrorism. Organizacja ma na celu zwalczanie terroryzmu w internecie.

Nowo powstałe Forum będzie opierać swoje działania m.in. na inicjatywach wypracowanych w tym zakresie przez Unię Europejską (Internet Forum) czy Shared Industry Hash Database (projekt Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube'a powstały w ubiegłym roku, którego celem było zbudowanie bazy zdjęć i filmów wykorzystywanych do rekrutowania ludzi do organizacji terrorystycznych – przyp. red.). Twórcy Forum swoje działania opierają także na konsultacjach z rządem brytyjskim oraz wnioskach z ostatnich spotkań grupy G7 czy Rady Europejskiej – czytamy.

„Bardzo poważnie podchodzimy do problemu i każda z naszych firm wypracowała politykę i praktyki usuwania treści, które pozwalają nam na podjęcie walki z materiałami o charakterze terrorystycznym i ekstremistycznym, które pojawiają się w naszych serwisach. Wierzymy, że pracując wspólnie, dzieląc się najlepszymi technologicznymi i operacyjnymi rozwiązaniami z naszych indywidualnych działań, możemy mieć większy wpływ na treści pojawiące się online” – czytamy na blogu Twittera.

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube planują współpracować ze sobą w zakresie rozwiązań technologicznych, badań czy wymiany wiedzy. Nowo powstałe Forum współpracuje również z ekspertami czy organizacjami specjalizującymi się w zwalczaniu terroryzmu.

Internetowi giganci chcą także wspierać mniejsze firmy w obszarze rozwoju technologii niezbędnych do radzenia sobie z treściami ekstremistycznymi i terrorystycznymi online – czytamy.

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na blogu Twittera. (pk)

Źródło:

blog.twitter.com, Global Internet Forum to Counter Terrorism, 26.06.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin