Brytyjski tenisista Jack Draper został nowym ambasadorem ASICS. O dołączeniu sportowca do grona swoich globalnych sportowców marka poinformowała w marcu 2026 roku.
Jack Draper obecnie zajmuje 14. miejsce w światowym rankingu ATP. Przełomowy okazał się dla niego sezon 2024, w którym wygrał swoje pierwsze duże turnieje w Niemczech i Austrii oraz dotarł do półfinału US Open. Dzięki tym sukcesom Draper ugruntował swoją pozycję jako jeden z najbardziej obiecujących talentów w męskim tenisie.
W ramach współpracy ambasadorskiej Draper będzie występować w butach ASICS SOLUTION SPEED FF 4, które łączą zaawansowaną technologię tenisową z amortyzacją wspierającą dynamiczną grę na korcie. Jak podkreśla marka, model ten został stworzony z myślą o zawodnikach ceniących szybkość i zwinność. To cechy, które jej zdaniem idealnie pasują do stylu gry Brytyjczyka.

„Witamy Jacka w rodzinie ASICS. Jesteśmy zaszczyceni, że wybrał właśnie naszą markę jako swojego partnera w zakresie obuwia sportowego i cieszymy się, że możemy wspierać go w dalszej sportowej drodze dzięki naszym wiodącym modelom” – komentuj Mitsuyuki Tominaga, prezes i COO ASICS. (ao)


