.

 

Jakub Macyszyn przeszedł z Good One PR do KPRM

dodano: 
29.02.2024
komentarzy: 
0

6 lutego 2024 roku Jakub Macyszyn dołączył do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Objął stanowisko eksperta w Sekretariacie Przewodniczącej Komitetu ds. Pożytku Publicznego Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszki Buczyńskiej.

Urząd Ministra ds. Społeczeństwa Obywatelskiego został powołany w celu wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych i aktywności społecznej. Po raz pierwszy funkcja ta weszła w skład Rady Ministrów.

Zakres obowiązków Macyszyna obejmuje działania merytoryczne i organizacyjne związane z codziennymi obowiązkami Buczyńskiej m.in. research, koordynowanie udziału w wydarzeniach zewnętrznych czy bieżący kontakt ze środowiskiem organizacji pozarządowych.  

Macyszyn należy do jednostki organizacyjnej zarządzanej przez Małgorzatę Maj, która wcześniej odpowiadała za działania PR-owe i zrównoważony rozwój w DPD Polska. 

Od 2020 roku pracował w agencji Good One PR. Jako Senior Account Executive zajmował się koordynacją działań dla Manufaktury Czekolady Chocolate Story, szkoły IT Coders Lab, galerii handlowej Centrum Riviera, hotelu Crowne Plaza Warsaw – The HUB czy producenta gumowych dywaników samochodowych i mat do bagażników FroGum. Wcześniej był specjalistą ds. marketingu i PR-u w gdańskiej agencji Ultra Relations. Był dziennikarzem i prezenterem radiowym w Radiu Żnin FM oraz dziennikarzem radiowym w Radiu UG Mors.

W 2023 roku został jednym ze zwycięzców konkursu Young Creatives Cannes w kategorii PR.

Jest absolwentem dyplomacji (ze specjalizacją dyplomacja publiczna) oraz zarządzania (ze specjalizacją marketing) na Uniwersytecie Gdańskim. (an)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin