.

 

„Jestem LGBT – jestem człowiekiem” – akcja Kampanii Przeciw Homofobii przed wyborami prezydenckimi

dodano: 
24.06.2020
komentarzy: 
0

Wydarzenia związane z kampanią wyborczą Andrzeja Dudy i polityków mówiących, że „osoby LGBT to nie ludzie, to ideologia” skłoniły stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii do nagrania spotu „Jestem LGBT – jestem człowiekiem", w którym blisko pół tysiąca osób ze społeczności LGBT pokazało swoją twarz i powiedziało, że „jest człowiekiem”.

Czytaj więcej: Zagraniczne media piszą o słowach Andrzeja Dudy na temat „ideologii LGBT”. Prezydent odpowiada

„Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii, wzmocnić społeczność LGBT i zmobilizować wszystkich do pójścia na wybory” – mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.

KPH zdecydowała się cały spot oprzeć na filmach nagranych telefonami. W wideo można zobaczyć m.in. wokalistę Michała Kwiatkowskiego, siatkarkę Katarzynę Skorupę, perkusistę Lao Chce Michała Dimona Jastrzębskiego czy aktywistkę Aretę Szpurę, ale też pracowników biurowych, studentki, lekarki oraz młodzież szkolną.

Jak dodaje Cecylia Jakubczak, spot ma też na celu zmobilizowanie do jak największego udziału obywateli w nadchodzących wyborach prezydenckich, dzięki czemu możliwe może być „zakończenie w Polsce ery homofobicznej i transfobicznej prezydentury”.

Spot można zobaczyć we wszystkich mediach społecznościowych i na stronie internetowej stowarzyszenia KPH, patronów medialnych oraz organizacji partnerskich.

„Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i wzięły udział w kręceniu spotu »Jestem LGBT – jestem człowiekiem«. Jesteście odważnymi i silnymi ludźmi, którzy zasługują na szacunek. Jednocześnie przepraszamy osoby, których wideo nie znalazło się w spocie. Oznacza to, że nagranie nie spełniło wymogów formalnych – było uszkodzone, zbyt niskiej jakości lub dotarło do nas po czasie. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie” – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Organizatorzy planują zakończyć akcję 12 lipca, przy założeniu, że odbędzie się druga tura wyborów. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin