#JESTEMZNIĄ – kampania społeczna dla Centrum Praw Kobiet

dodano: 
16.04.2018
komentarzy: 
0

#JESTEMZNIĄ to kampania społeczna, której celem jest zebranie funduszy na pomoc kobietom doświadczającym przemocy i dyskryminacji, przez przekazywanie 1% podatku oraz darowizn na działalność statutową Centrum Praw Kobiet.

Jak informują przedstawiciele akcji, ma ona być gestem solidarności mężczyzn z kobietami. Projekt ma podkreślać, że odpowiedzialność za równouprawnienie i poszanowanie praw kobiety jest wspólna – bez względu na płeć, wiek czy odgrywane role społeczne.

„Akcja wzywa do podzielenia się swoją motywacją, która może być różna, ale ma jeden cel – wspierać i wzmacniać kobiety oraz organizację, która stoi na straży ich praw i pomaga tym, które doświadczają różnie rozumianej krzywdy” – czytamy w materiale prasowym.

Działania wspierają charytatywnie ambasadorzy, m.in. Max Cegielski, Artur Barciś, Maciej Nowak, Krzysztof Materna i Vienio. „Do współpracy w realizacji kampanii zaproszono ambasadorów znanych szerokiej opinii publicznej z telewizji, radia i gazet. W ten sposób organizatorki akcji chcą pokazać, że prawdziwych mężczyzn charakteryzuje nie siła mięśni, ale przede wszystkim świadome wspieranie kobiet i podejmowanie działań na rzecz ich praw” – wyjaśniają twórcy projektu.

Akcja #JESTEMZNIĄ została przygotowana przez nieformalną grupę Kobiety w Reklamie, która zrzesza reprezentantki polskich agencji reklamowych, public relations, domów mediowych, firm technologicznych, reklamodawców oraz wydawców.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin