niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKarta Praw Dziecka w Biznesie. Już we wrześniu 2023 roku podpiszą ją...

Karta Praw Dziecka w Biznesie. Już we wrześniu 2023 roku podpiszą ją pierwsze firmy

Już 20 września 2023 roku odbędzie się uroczyste podpisanie przez firmy Karty Praw Dziecka w Biznesie, zainicjowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Celem Karty jest zachęcenie przedsiębiorców do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony praw dzieci. Zawiera ona zapisy m.in. o zapewnieniu odpowiedniego miejsca pracy dla rodziców, odpowiedzialnej sprzedaży i promocji produktów przeznaczonych dla dzieci, ochronie wizerunku dziecka oraz obowiązkach dostawców i partnerów. 

Podpisanie Karty będzie miało miejsce w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” na trzecim piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, od godziny 13:00 do 16:30.

W drugiej części wydarzenia odbędą się warsztaty. W pierwszej kolejności poprowadzi je dr Joanna Szymonek z Polskiego Instytut Praw Człowieka i Biznesu, która poruszy temat „zarządzania prawami dziecka” oraz przedstawi związane z nimi wyzwania. Następnie pod hasłem „Rodzic wraca do pracy” Agnieszka Palka z Fundacji EY opowie o sygnałach dla rodziców, że pracodawca jest świadomy wyzwań rodzicielskich. 

Inicjatywę poparły takie instytucje jak Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, UNICEF Polska, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja diversityPL, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, której można dokonać tutaj. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca również do autodiagnozy i sugeruje, że po jej wypełnieniu warto rozważyć podpisanie Karty. Więcej szczegółów dotyczących Karty Prawa Dziecka można znaleźć pod adresem odpowiedzialnybiznes.pl/prawadziecka. (af)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj