wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKatolicy i osoby ze środowiska LGBT wspólnie dla idei tolerancji

Katolicy i osoby ze środowiska LGBT wspólnie dla idei tolerancji

Ruszyła kampania pt. „Przekażmy znak pokoju”, zorganizowana przez Kampanię przeciw Homofobii, Grupę Polskich Chrześcijan „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado”. Czytamy o niej w serwisie wyborcza.pl.

Jak podaje źródło, akcję wspierają ponadto: Halina Bortnowska, siostra Małgorzata Chmielewska, ks. Andrzej Luter, asystent kościelny kwartalnika „Więź” i dziennikarze pism katolickich: Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z „Więzi”, Dominika Kozłowska, redaktorka naczelna „Znaku”, Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika Powszechnego”, psycholożka Natalia de Barbaro.

„Celem kampanii jest zmiana Kościoła, rozumianego jako wspólnota wiernych, od środka” – zaznacza Marta Abramowicz, psycholożka, badaczka środowiska LGBT, autorka książki „Zakonnice odchodzą po cichu”.

Akcji towarzyszy symbol – tęczowy różaniec-bransoletka.

„Projekt jest skierowany do katolików świeckich. Pracowaliśmy nad nim od dwóch lat. Wymagał ogromnego wysiłku porozumienia i dialogu. Postawiliśmy na gest porozumienia, za którym w naszym kraju bardzo tęsknimy. Głosy głębokiej zgody na bycie osób LGBT w kościele i społeczeństwie pojawiały się od dawna. My je po prostu postanowiliśmy zebrać i pokazać. Chcemy zachęcić wszystkich katolików, którzy akceptują i szanują osoby LGBT, by o tym mówili głośno, wśród znajomych i nieznajomych. Żeby nosili nasz znak: tęczowy różaniec” – mówi Katarzyna Remin z KPH.

Akcja zakłada zmieszczenie specjalnych bilboardów i plakatów w kilkunastu miastach. W jej ramach wyemitowane zostaną również spoty, w których m.in. znani katolicy mówią o konieczności szacunku dla osób LGBT. Co więcej, w całej Polsce zaplanowano również spotkania dla wierzących.

Źródło: TouTube/KPH_ official

Zdjęcie główne: Facebook.com/lgbt.kph

(ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj