KEVIN.MURPHY wprowadzi opakowania z plastiku odzyskanego z oceanicznych śmieci

dodano: 
24.10.2018
komentarzy: 
0

Marka kosmetyczna KEVIN.MURPHY poinformowała, że od 2019 roku wprowadzi na wszystkie rynki opakowania wyprodukowane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu oceanicznych śmieci (Ocean Waste Plastic – OWP). 

„W wodach oceanicznych znajduje się już ponad pięć bilionów kawałków odpadów syntetycznych. W każdej minucie do oceanu trafia tyle plastiku, ile jest w stanie pomieścić śmieciarka. To 60 ciężarówek pełnych śmieci w godzinę i aż 1 440 w ciągu doby. Obecnie tylko dziewięć procent tworzyw sztucznych poddawanych jest recyklingowi” – czytamy w komunikacie prasowym marki. Nowa polityka firmy ma zapobiec produkcji nawet około 360 ton śmieci rocznie.

Jak informuje KEVIN.MURPHY, będzie pierwszą marką z branży kosmetycznej, która wprowadzi takie rozwiązanie. W związku z tym firma zrezygnowała z dwuletniej wyłączności na technologię przetwarzania OWP, by inne marki mogły ją naśladować.

Kampania marki ma na celu nie tylko wpłynąć na zredukowanie produkcji plastiku na świecie, lecz także rozpocząć w całej branży kosmetycznej dyskusję na temat źródła tego problemu i sposobu bezpiecznej utylizacji odpadów – przemysł kosmetyczny jest bowiem jednym z czołowych producentów plastikowych opakowań. „KEVIN.MURPHY ma nadzieję zmienić panujące w branży standardy: wprowadzić pełną transparentność i otwartość na dzielenie się informacjami dotyczącymi przyjaznych dla środowiska procesów” – czytamy w komunikacie marki. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin