.

 

#MilionyPowodów. Artyści i influencerzy zachęcają do głosowania w wyborach prezydenckich

dodano: 
25.06.2020
komentarzy: 
0

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca 2020 roku, odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. W sieci pojawiło się wideo #MilionyPowodów, w którym znane osoby, m.in. muzycy, aktorzy, influencerzy czy dziennikarze zachęcają do oddania głosu.

Piosenkarz Dawid Podsiadło rozpoczyna nagranie słowami: „Dużo mówi się o tym, że to bardzo ważne wybory, że każdy głos ma znaczenie i zdecydować może niewielka różnica. Jeśli cały czas zastawiasz się, czy iść głosować, to pomyśl o tym, czy naprawdę nie masz żadnego powodu, żeby to zrobić”.

Źródło: youtube.com/CGM.pl

W ponad trzyminutowym wideo muzycy, aktorzy, dziennikarze, influencerzy i znane osobistości mówią o powodach, dla których 28 czerwca zagłosują w wyborach na prezydenta naszego kraju.

„Idę głosować, bo chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju” – informuje Podsiadło. „Bo parę rzeczy bym pozmieniał” – dodaje raper Wojciech Sosnowski (Sokół). „Bo zależy mi na ludziach, na mojej rodzinie i na przyszłości moich młodszych sióstr” – komentuje aktorka Julia Wieniawa.

Modelka Anja Rubik podkreśla natomiast: „bo kocham Polskę”, a artystka Magda Umer dodaje: „nie chcę mieć potem pretensji do siebie o to, co się stało”. „Mam na kogo głosować” – zaznacza aktor Andrzej Grabowski. „Mam nadzieję, że wreszcie zaczniemy odróżniać dobro od zła i głupotę od mądrości” – mówi z kolei aktor Piotr Fronczewski.

Nagranie kończy się stwierdzeniem „Istnieją miliony powodów, żeby zagłosować, jaki jest twój?”.  Wideo zachęca też do tego, by wziąć udział również w ewentualnej drugiej turze wyborów (planowanej na 12 lipca).

Czytaj też: „Jestem LGBT – jestem człowiekiem” – akcja Kampanii Przeciw Homofobii przed wyborami prezydenckimi

(kd)

Źródło:

Zdjęcie główne: youtube.com/CGM.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin