.

Koniec Stories na LinkedInie

dodano: 
01.09.2021
komentarzy: 
0

LinkedIn wycofuje Stories. Funkcja będzie dostępna w serwisie jeszcze do końca września 2021 roku. Platforma planuje zastąpienie relacji nowym narzędziem.

Stories na LinkedInie zostały wprowadzone rok temu. Format przypomina relacje znane z innych serwisów społecznościowych – materiały wyświetlają się na górze aplikacji w postaci kółek ze zdjęciem profilowym użytkownika, który je dodał, i znikają z portalu po 24 godzinach. Za ich pomocą można udostępniać zdjęcia oraz krótkie wideo, oznaczyć w nich osoby lub firmy, dodać napisy czy naklejki.

Relacje na LinkedInie miały być formą bardziej swobodnego kontaktu i spontanicznego dzielenia się spostrzeżeniami. Serwis informuje jednak, że jego użytkownicy wolą publikować treści, które pozostają w serwisie i budują ich ekspercki wizerunek.

Serwis pracuje więc nad nowym formatem wideo, który spełni oczekiwania użytkowników i pozwoli im publikować kreatywne wideo, które nie znika. Dzięki temu ma być możliwe opowiadanie zawodowej historii w bardziej osobisty sposób, przez pokazanie zarówno osobowości danego użytkownika, jak i jego doświadczenia.

W kilka tygodni temu ze swoich relacji, działających pod nazwą Fleets, wycofał się Twitter. (mb)

Źródło:

linkedin.com, What's Next for LinkedIn Stories and Video, Liz Li – Senior Director of Product at LinkedIn, 31.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin