wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInstagram będzie ukrywał treści związane z samookaleczaniem

Instagram będzie ukrywał treści związane z samookaleczaniem

Instagram zamierza aktywnie walczyć z ukazującymi się na platformie treściami prezentującymi samookaleczanie oraz blizny po nim – poinformował o tym szef Instagrama, Adam Mosseri, na stronie biura prasowego serwisu.

Do tej pory portal blokował hashtagi związane z samookaleczaniem i nie wyświetlał zawierających je postów w sekcji polecane, nie można było ich także znaleźć za pomocą wyszukiwarki. Jak czytamy, teraz platforma chce jeszcze w większym stopniu chronić najmłodszych użytkowników. W tym celu przeprowadzono rozmowy z ekspertami i naukowcami zajmującymi się młodzieżą, zdrowiem psychicznym i profilaktyką samobójstw, m.in. z instytucji Centre for Mental Health i Save.org.

W wyniku konsultacji postanowiono, że wszystkie posty, które promują lub zachęcają do samobójstwa lub samookaleczania, będą usuwane. Z kolei treści związane z samookaleczaniem, takie jak blizny po nim, będą rozmyte i zostaną wyświetlone dopiero po kliknięciu na nie – czytamy dalej. Mosseri tłumaczy, że serwis nie chce całkowicie usuwać takich materiałów z platformy, aby nie izolować użytkowników zmagajacych się z problemami samookaleczania. Zdaniem ekspertów niektóre osoby publikują tego typu treści, ponieważ chcą podzielić się swoimi trudnościami, uzyskać pomoc lub przestrzec innych przed potencjalnym zagrożeniem. Instagram chce także zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy udzielaliby wsparcia potrzebującym go użytkownikom i kierowali ich do organizacji, które mogą im pomóc.

Szef Instagrama dodał także, że do tej pory serwis koncentrował się na tym, by pomagać osobom, które zmagaja się z tego typu problemami, postanowił jednak bardziej zaangażować się też w ochronę odbiorców. (bm)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj