.

Ks. Babiarz na liście KRS jako prezes Wiosny

dodano: 
12.04.2019
komentarzy: 
0

Ks. Grzegorz Babiarz został wpisany na listę Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie – informuje rmf24.pl. Na PRoto.pl podawaliśmy, że od kilku miesięcy trwa spór o władzę w organizacji pomiędzy Joanną Sadzik a ks. Babiarzem. Po wykreśleniu na wniosek duchownego Sadzik z KRS stowarzyszenie nie posiadało prezesa.

Do ostatniej decyzji KRS odniosła się Joanna Sadzik, która w oświadczeniu napisała, że nie jest znane uzasadnienie sądu w tej sprawie – czytamy. Poinformowała również, że w sądzie jest kilka wniosków złożonych przez nią i jej współpracowników, m.in. skarga na marcową decyzję o wykreśleniu jej oraz jej zarządu z KRS – podaje portal.

„Stowarzyszenie nie ma żadnej wiedzy, czy pozostałe wnioski są już rozpatrzone pozytywnie czy negatywnie, czy też czekają na rozpatrzenie” – źródło cytuje wypowiedź Sadzik. W oświadczeniu napisała również, że stowarzyszenie występowało i występuje do sądu o możliwość wglądu do akt sprawy, niestety z uwagi na dużą liczbę prowadzonych postępowań dostęp ten jest obecnie wyłączony – czytamy.

Sadzik zaznaczyła, że Wiosna w dalszym ciągu pracuje i rekrutuje nowych wolontariuszy. Dodała także, że nieznależnie od kwestii prawnych i składu zarządu, priorytet jest jeden – „przetrwanie idei i organizacji, która będzie w stanie tę ideę realizować”. Jej zdaniem, w ciągu ostatniego tygodnia stowarzyszenie „miało do czynienia z drastycznymi naruszeniami i brakiem szacunku – i w wobec ludzi, i wobec prawa”. 

„Mogę sobie z łatwością wyobrazić »Wiosnę« bez siebie. Ale nie chcę wyobrażać sobie »Wiosny« bez zaufania, standardów i energii ludzi, którzy ją tworzą” – skomentowała. 

Informowaliśmy również, że Stowarzyszenie Wiosna w kwietniu wydało oświadczenie, w którym powołując się na współpracujących z nim prawników, orzekło że duchowny nie jest członkiem organizacji, oraz, że decydujący głos w sprawach Wiosny należy do zarządu pod kierownictwem Sadzik. (pm)

Źródło:

rmf24.pl, Ks. Babiarz wpisany do KRS jako prezes Stowarzyszenia Wiosna, 11.04.2019/ Facebook.com/joannasadzik
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin