.

Książę Andrzej tymczasowo rezygnuje z pełnienia obowiązków przez problemy wizerunkowe

dodano: 
22.11.2019
komentarzy: 
0

Książę Andrzej uzyskał zgodę królowej Elżbiety II na tymczasowe zawieszenie pełnienia obowiązków publicznych. Brytyjska rodzina królewska poinformowała o tym w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych wieczorem 20 listopada 2019 roku.

Na PRoto.pl informowaliśmy, że książę Yorku zmaga się z krytyką po wywiadzie dla BBC, którego udzielił w połowie listopada 2019 roku. Rozmowa dotyczyła relacji księcia z Jeffreyem Epsteinem (amerykańskim miliarderem, który w sierpniu 2019 roku popełnił samobójstwo, czekając na proces sądowy za stręczycielstwo i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewczyn) oraz Virginią Giuffre – jedną z oskarżycielek Epsteina, która utrzymuje, że na przełomie 2001 i 2002 roku jako 17-latka trzy razy została przez niego zmuszona do odbycia stosunku seksualnego z brytyjskim księciem. Odpowiadając na pytania dziennikarki, książę m.in. kategorycznie zaprzeczył, że te wydarzenia miały miejsce, a on sam „nawet nie pamięta, żeby kiedykolwiek poznał tę dziewczynę”.

Czytaj więcej: „PR-owa katastrofa” brytyjskiego księcia

Po wywiadzie w mediach pojawiło się wiele wypowiedzi specjalistów od wizerunku i PR-u, którzy określali go jako „totalną katastrofę” i „porażkę na całej linii”. Spowodowało to, że koncerny zaczęły wycofywać się ze współpracy z inicjatywą księcia Andrzeja, pomagającą początkującym przedsiębiorstwom.

screenshot

Źródło: facebook.com/TheBritishMonarchy

W oświadczeniu książę poinformował, że jego problemy wizerunkowe zaczęły przekładać się na pracę rodziny oraz współpracowników prowadzących inicjatywy charytatywne. W związku z tym zdecydował się zawiesić pełnienie obowiązków publicznych na nieokreślony czas.

Czytaj także: Feministka w konserwatywnej rodzinie królewskiej? Jak zmienia się wizerunek Meghan Markle

Napisał również, że żałuje swoich „nieprzemyślanych kontaktów z Jeffreyem Epsteinem”, którego samobójstwo pozostawiło wiele pytań bez odpowiedzi. Wyraził też nadzieję na poprawę jakości życia wszystkich skrzywdzonych przez miliardera ofiar i skłonność do pomocy w prowadzonych śledztwach. (ak)

Zdjęcie główne: By Carfax2 - Own work [CC BY-SA 3.0] via Wikimedia Commons

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin