Linki w Stories na Instagramie dostępne dla wszystkich

dodano: 
28.10.2021
komentarzy: 
0

Instagram ogłosił, że udostępnia możliwość dodawania linków w relacjach wszystkim użytkownikom. Do tej pory z tej opcji mogły korzystać konta z co najmniej dziesięcioma tysiącami obserwujących.

O zmianie Instagram poinformował na swoim blogu. Jak wyjaśnia platforma społecznościowa, firmy i twórcy przez ostatnie lata byli przykładem, jak przydatne może być udostępnianie zasobów i informacji  dzięki linkom. Dlatego serwis zdecydował się wprowadzić to rozwiązanie u wszystkich.

Teraz każdy, niezależnie od wielkości konta, będzie mógł dzielić się linkami w relacjach. Serwis przekazuje, że ma to służyć aktywizacji użytkowników i zwiększeniu ich zaangażowania.

Żeby dodać link w Stories, należy użyć specjalnej naklejki do tego przeznaczonej – nazwanej Link. Gdy inni dotkną naklejki, zostaną przekierowani do wskazanej strony internetowej.

Serwis zapowiada także, że pracuje nad sposobami dostosowania naklejki w taki sposób, aby było jasne, co zobaczy ktoś, kto w nią kliknie.

W komunikacie Instagrama czytamy także, że w ramach wysiłków na rzecz ograniczenia szkodliwych treści na Instagramie, nowe konta i profile, na których często udostępniane są treści takie jak mowa nienawiści i dezinformacja lub inne materiały naruszające regulamin, nie będą miały możliwości dodania naklejki z linkiem. (mb)

Źródło:

about.instagram.com, Expanding Sharing Links in Stories to Everyone, 27.10.2021/ Zdjęcie główne: about.instagram.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin