Marcin Mastalerek będzie odpowiadać za public affairs Ekstraklasy

dodano: 
13.12.2018
komentarzy: 
0

Ekstraklasa poinformowała w swoim biurze prasowym, że zgodnie z decyzją zarządu spółki Marcin Mastalerek został powołany na stanowisko wiceprezesa. 19 grudnia 2018 roku dołączy on do kierującego (dotychczas jednoosobowo) Ekstraklasą prezesa Marcina Animuckiego. Będzie odpowiadał za bezpieczeństwo, współpracę z rządem i samorządami w zakresie poprawy systemu szkolenia oraz budowania infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej, a także działania public affairs. Na stronie Ekstraklasy czytamy, że Mastalerek z racji swojego doświadczenia ma wspierać spółkę w realizacji tych przedsięwzięć na styku z administracją rządową i samorządową.

Mastalerek jest byłym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości oraz współautorem kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy z 2015 roku. Po odejściu z partii pracował w PKN Orlen jako dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej. Odszedł jednak po kilkunastu miesiącach, „aby dalej rozwijać karierę w biznesie prywatnym” – poinformowało biuro prasowe koncernu we wrześniu 2017 roku.

Informację o nowej pracy Mastalerka jako pierwszy podał Puls Biznesu. Według dziennika były rzecznik PiS ma m.in. odpowiadać za komunikację, marketing i sponsoring Ekstraklasy. „Jego głównym zadaniem ma być poprawa wizerunku Ekstraklasy, w tym przełamanie negatywnych skojarzeń i stereotypów, co ma się przełożyć na przyciągnięcie kibiców i sponsorów” – pisze PB. (mp)

Źródło:

własne/ Puls Biznesu, Mastalerek zagra w Ekstraklasie, Grzegorz Nawacki, 13.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin