.

 

Marcin Mastalerek został społecznym doradcą Andrzeja Dudy

dodano: 
09.10.2020
komentarzy: 
0

Andrzej Duda ma nowego doradcę społecznego. Został nim ekspert od wizerunku, komunikacji i marketingu, Marcin Mastalerek – podaje 300polityka.pl. Na nową funkcję powołano go we wrześniu 2020 roku.

Jak czytamy, informacja na temat Mastalerka pojawiła się na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Obecny wiceprezes Ekstraklasy opisywany jest tam jako „współtwórca zwycięskich kampanii wyborczych: Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku”.

Czytaj także: Wywiad PRoto.pl z Marcinem Mastalerkiem

W przeszłości Mastalerek był politykiem. Jak podaje Kancelaria Prezydenta, w wyborach samorządowych w 2010 roku został wybrany do sejmiku łódzkiego i objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. Następnie, w roku 2011, startował z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych – udało mu się zdobyć mandat w okręgu sieradzkim. Trzy lata później został rzecznikiem prasowym partii, a w roku 2015 „współtworzył zwycięską parlamentarną kampanię”, choć nie startował w wyborach – czytamy na stronie prezydent.pl.

Marcin Mastalerek

Źródło: prezydent.pl

Po odejściu z partii (rok 2016) pracował w PKN Orlen jako dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej. Odszedł jednak po kilkunastu miesiącach, „aby dalej rozwijać karierę w biznesie prywatnym” – informowało biuro prasowe koncernu we wrześniu 2017 roku. Jak przekazuje Kancelaria Prezydenta, rozpoczął wtedy prowadzenie własnej firmy zajmującej się komunikacją i marketingiem.

Następnie w listopadzie 2018 roku Marcin Mastalerek został powołany na stanowisko wiceprezesa Ekstraklasy. Jak czytamy na stronie ekstraklasa.org, odpowiada on za komunikację społeczno-wizerunkową oraz public affairs. Zajmuje się także bezpieczeństwem oraz współpracą z rządem, samorządami i klubami w zakresie budowy infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej.

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, w ostatnich miesiącach do grona doradców społecznych Andrzeja Dudy dołączyła także jego córka, Kinga. Przy tej okazji prezydent przypominał, że doradcy społeczni pracują jako wolontariusze – czyli bez wynagrodzenia. (ak)

Źródło:

300polityka.pl, Marcin Mastalerek doradcą społecznym PAD, Michał Olech, 07.10.2020/ prezydent.pl, Doradcy Prezydenta RP/ ekstraklasa.org, Zarząd
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin