.

Martis Consulting częścią SEC Newgate

dodano: 
05.09.2019
komentarzy: 
0

Polska agencja Martis Consulting, specjalizująca się w relacjach inwestorskich, została częścią sieci, która według rankingów Holmes Report znajduje się wśród 30 największych na świecie. Stało się tak w wyniku fuzji: SEC, do której należy Martis, połączył się z bliźniaczą grupą Newgate. W efekcie powstała agencja SEC Newgate, która łącznie ma ponad 600 konsultantów i 30 biur w Europie, Australii, Azji i Ameryce Południowej.

Wśród oferowanych usług grupa wskazuje m.in. doradztwo strategiczne, public affairs, komunikację finansową i korporacyjną, digital PR, research, zarządzanie kryzysowe czy PR produktowy.

Miejsce w międzynarodowej sieci pozwala Martis Consulting wspierać klientów w ich zagranicznej ekspansji – komentuje w komunikacie Dariusz Jarosz, prezes polskiej agencji. „Nasz zespół na bieżąco korzysta z wiedzy, doświadczenia i międzynarodowych kontaktów agencji zrzeszonych w SEC Newgate. Łączymy zatem 20 lat wiedzy zdobytej na krajowym rynku z globalnym doświadczeniem naszych partnerów” – deklaruje Jarosz.

Martis Consulting w informacji prasowej pisze, że jego roczne fee income sięga poziomu 5 mln zł, a w firmie zatrudnionych jest 26 konsultantów. W rankingu fee income, który prowadzi Związek Firm Public Relations, agencja wystąpiła ostatni raz w 2016 roku. Zajęła wówczas 11 miejsce (na 19, spadek z 9 w porównaniu do wyników za 2015 rok) z fee income w wysokości 4,87 mln zł (w 2015 miała 5,25 mln). W 2016 roku Martis ponadto sprzedał 60 proc. udziałów grupie SEC za milion euro. Agencja nie ma w planach rebrandingu.

Spółka SEC Newgate jest notowanana londyńskiej giełdzie. Prezesem jest Fiorenzo Tagliabue. Zakończenie procesu łączenia sieci ogłoszono 4 września 2019 roku. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin