.

 

Meta będzie rozpoznawać użytkowników na podstawie ich głosu?

dodano: 
19.07.2023
komentarzy: 
0

Meta planuje wprowadzić identyfikację użytkowników serwisów społecznościowych przez dane zebrane na podstawie analizy ich głosów – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, firma zgłosiła niedawno taki patent – wynika z informacji podanych przez serwis Patent Drop.

Na nową funkcję nie trzeba będzie się jednak zgadzać. Przy pomocy ustawień prywatności można będzie zdecydować o chęci rejestrowania i analizowania głosu w celu identyfikacji – czytamy.

Jak wspomina źródło, wprowadzenie takiego rozwiązania ma umożliwić dostęp do dodatkowych funkcji, które zapewnią większe bezpieczeństwo niż logowanie za pomocą hasła.

Kiedy system podczas logowania za pomocą Voice ID wykryje więcej niż jedną mówiącą osobę, może zidentyfikować ją jako użytkownika na podstawie przechowywanych głosów. Pozwoli to na wyświetlanie obu osobom spersonalizowanych informacji i reklam w oparciu o interakcje w prawdziwym świecie – pisze socialmediatoday.com. (ao)

Źródło:

socialmediatoday.com, Meta Files New Patent to Gather Voice ID Data for User Authentication and Info Matching, 17.07.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin