.

 

Meta zamyka centrum komunikacyjne Workplace

dodano: 
15.05.2024
komentarzy: 
0

Meta rezygnuje z prowadzenia Workplace, internetowego centrum komunikacyjnego dla pracowników firm – informuje theverge.com. Zamierza całkowicie zamknąć platformę w 2026 roku – dowiadujemy się.

Jak czytamy, usługa oparta na Facebooku stanowi alternatywę dla narzędzi służących do porozumiewania się między pracownikami, takich jak Microsoft Teams czy Slack.

Rzeczniczka prasowa Mety Ashley Zandy potwierdziła w rozmowie z portalem źródłowym, że aplikacja będzie dostępna dla klientów jeszcze do 31 sierpnia 2025 roku. Po tym terminie platforma będzie dostępna „tylko do odczytu oraz eksportu danych do 1 czerwca 2026 roku, następnie dostęp zostanie zakończony, a dane usunięte”.

Zandy poinformowała, że „nie dojdzie do żadnych zmian w zakresie wewnętrznego użytkowania” platformy w okresie, kiedy będzie ona wciąż dostępna dla internautów – przekazuje źródło. 

Firma ma zamiar zaoferować 50 proc. zniżki na korzystanie z oferty Workplace od września 2024 roku oraz zaproponować współpracę z klientami przy wejściu na platformę Workvivo, która należy do Zoom – czytamy.

Autor artykułu Quentyn Kennemer zauważa, że rozwój narzędzia znacznie zwolnił w momencie, kiedy pracownicy wrócili do biur po pandemii COVID-19. Powodami były także „odejście wielu kluczowych pracowników” oraz rozwój konkurencyjnych platform takich jak Zoom Workplace. 

Wcześniej aplikacja była znana jako Facebook @ Work. Jej testy trwały dwa lata, natomiast oficjalna premiera miała miejsce w 2016 roku – dowiadujemy się. (an)

Źródło:

theverge.com, Meta will shut down its Teams competitor Workplace next year, Quentyn Kennemer, 15.05.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin