.

Mieszkańcy Krakowa rozpoczęli kampanię „Proszę ciszej”

dodano: 
13.09.2018
komentarzy: 
0

Mieszkańcy krakowskiego Starego Miasta i Kazimierza mają dość głośnych turystów pod swoimi oknami, rozpoczęli więc kampanię „Proszę ciszej” – opisuje polsatnews.pl za PAP.

Jak czytamy, mieszkańcy chcą, by turyści odwiedzający te rejony zachowywali się w nocy spokojniej. Kampania jest skierowana do gości restauracji i kawiarni na Starym Mieście i Kazimierzu. „Chcemy uwrażliwić turystów na to, że obok są mieszkańcy” – źródło przytacza słowa Tomasza Darosa, przewodniczącego Dzielnicy I Stare Miasto. To właśnie Rada Dzielnicy I Stare Miasto zainicjowała akcję – podaje polsatnews.pl.

Radni dzielnicowi wraz ze strażą miejską 11 września 2018 roku rozpoczęli rozdawanie restauratorom plakatów z hasłami „Keep Calm and Let the Residents Sleep” (Zachowaj spokój i pozwól mieszkańcom spać) oraz „Noise Annoys” (Hałas irytuje) – opisuje źródło.

Jak dalej czytamy, w ramach kampanii przygotowano tysiąc anglojęzycznych plakatów w trzech wersjach graficznych, a także podobną liczbę stojaków z ulotkami na kawiarniane stoliki. Autorem plakatów jest Stanley Eales, który wykonał projekt bezpłatnie. Koszt całej akcji to około dwóch tysięcy złotych – podaje źródło. (mb)

Źródło:

polsatnews.pl, "Proszę ciszej". Krakowianie apelują m.in. do turystów o niezakłócanie ciszy nocnej, 11.09.2018/ Zdjęcie główne: dzielnica1.krakow.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin