.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło kampanię społeczną „Inni też popełniają błędy. Zwolnij”

dodano: 
19.09.2023
komentarzy: 
0

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Inni też popełniają błędy. Zwolnij”. Jej celem jest zwiększenie świadomości kierowców w zakresie prawidłowych wzorców zachowań w określonej sytuacji drogowej  – poinformowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na swojej stronie.

Według KRBRD w 2022 roku z winy prowadzących pojazdami doszło do 19373 wypadków, co stanowi 90,9 proc. ich ogółu.  

Prezentacja projektu odbyła się w ramach Krynicy Forum 2023, która miała miejsce w dniach 13-15 września 2023 roku.

„My, jako uczestnicy ruchu drogowego, musimy ze sobą współpracować. Musimy w sobie znaleźć to zrozumienie popełnianych błędów na drodze i empatię wobec innych, którzy te błędy popełniają. Tylko od naszej ostrożności i odpowiedniej reakcji zależy, jakie będą ostatecznie skutki naszych działań na drodze.Kampania »Inni też popełniają błędy. Zwolnij« zatrzymuje czas tak, aby pokazać, że pewnych zjawisk już nie można odwrócić, choćbyśmy bardzo tego chcieli” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W ramach kampanii w telewizji i internecie będzie emitowany spot, który przedstawia dwóch kierowców samochodu znajdujących się w niebezpiecznej sytuacji na drodze.

 

„Diagnozy zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, realizowane przez KRBRD, jednoznacznie wskazują, że nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków panujących na drodze, jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych – powiedział Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kampania ruszyła 14 września 2023 roku i została zainaugurowana przez ministra infrastruktury i przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) Andrzeja Adamczyka, wiceministera Rafała Webera oraz sekretarza KRBRD Konrada Romika. (af)

Źródło:

krbrd.gov.pl, Rusza kampania społeczna „Inni też popełniają błędy. Zwolnij”, 14.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin