.

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rusza z kampanią „Nasz Klimat”

dodano: 
04.04.2022
komentarzy: 
0

Na początku kwietnia 2022 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczęło kampanię informacyjno-edukacyjną „Nasz Klimat”. Akcja ma na celu przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa na temat indywidualnych działań, jakie można podejmować na rzecz ochrony klimatu.

Zaplanowane w ramach kampanii działania mają zainicjować dyskusję na temat zmian klimatu oraz zaangażować mieszkańców Polski w aktywności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Wśród celów projektu znalazło się budowanie pozytywnych wzorców w zakresie inicjatyw społecznych oraz codziennych nawyków, które przyczyniają się do zahamowania negatywnych skutków zmian klimatu – chodzi m.in. o oszczędzanie zasobów naturalnych, zrównoważoną konsumpcję, korzystanie z przedmiotów powstałych z recyklingu czy biodegradowalnych.

Głównym elementem kampanii jest strona www.naszklimat.gov.pl, na której opublikowano porady dotyczące zmiany nawyków na bardziej przyjazne środowisku, a także zamieszczono materiały edukacyjne do pobrania.

Organizatorzy chcą dotrzeć z przekazem do jak najmłodszych odbiorców, w związku z czym w ramach kampanii powstały pakiety edukacyjne dla szkół podstawowych, które mają wesprzeć nauczycieli w przygotowaniu lekcji na temat działań proekologicznych. Materiały mogą zostać wykorzystane także przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz starszych klas – przekazuje resort.

Kampania obejmie także działania skierowane do gmin. W tym celu opracowano pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych, którymi będą mogli posłużyć się pracownicy administracji publicznej i mieszkańcy gminy. Umieszczono w nim praktyczne porady dotyczące tego, w jaki sposób wprowadzać proklimatyczne działania w gminie, a także materiały do adaptacji przez poszczególne gminy, które pozwolą m.in. przedstawić przykłady dobrych praktyk proekologicznych na danym terenie.

Akcja prowadzona będzie m.in. za pośrednictwem mediów tradycyjnych (telewizja, prasa drukowana, radio) oraz internetu (banery, media społecznościowe – Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, podcasty i serwisy VOD). Kampania obejmie także współpracę z influencerami poruszającymi zagadnienia związane z klimatem i ochroną środowiska. W telewizji emitowane będą spoty pokazujące, jak wdrożyć ekologiczne nawyki w codzienne życie.

Hasło przewodnie akcji brzmi „Klimat tworzą ludzie”, co ma „jeszcze mocniej podkreślać rolę zaangażowania jednostki w działania na rzecz ochrony klimatu”.

„Ochrona klimatu to nie tylko podejmowanie instytucjonalnych inicjatyw, ale również codzienne budowanie przez nas wszystkich nawyków, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne” – mówi Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

„Jesteśmy przekonani, że metodą małych kroków możemy wypracować wspólną troskę o środowisko naturalne” – dodaje szefowa resortu.

Kampania została zaplanowana do października 2022 roku. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin